środa, 7 listopada 2012

powstanie stycznioweMam do sprzedania projekt kalendarza na rok 2013 o tematyce powstania styczniowego w regionie miasta Słupca. Kalendarz jest all inclusive, czyli że kalendarium z imieninami a niedziele zaznaczone na czerwono... przygotowany do druku w formacie A3 pion. Szkoda zmarnować. W celu uzyskania dalszej informacji proszę na maila: domusdomus@wp.pl. Skąd pomysł na takie "dzieło"? Długa historia. I smutna. Zmienimy to?
*edit* W planach kalendarz "All that boys...". Tematyka również styczniowo-powstańcza. W 2013 roku obchodzimy okrągłą rocznicę wybuchu powstania styczniowego. A żeby móc ożywić historię w oczach współczesnych ludzi (zwłaszcza młodych), trzeba ją przekonwertować na nowo. Otrząsnąć z martyrologii i dodać bystrości i smaku. Niektórzy tę ideę łapią, inni nie. A rację mam ja.

3 komentarze:

  1. Pomysł kalandarza jest godny pochwały, aczkolwiek jego forma co do walorów artystycznych niestety budzi poważne wątpliwości, np. tonacja brązowa tudzież kreska fioletowa kojarząca się bardziej z nieporadnościa dziecięcą niż z mistrzostwem malarskim w dużym stopniu podważa wartość całego pomysły. Komentarz Autorki Dominiki niestety znowu kojarzy się z "odbrązowiaczami" historii Polski skupionymi wokół antypolskich środowisk "Gazety Wy...", którzy zaprzeczają faktom w tym polskiej martrologii. Szkoda. Mniej pychy, a więcej znajomości faktów historycznych z wiarygodnych źródeł życzymy.

    OdpowiedzUsuń
  2. hahaha! :D jaki długi komentarz ktoś spłodził mi tutaj :) wspaniale!!! widzę, że boleśnie depczę po odciskach...

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

thanks a lot ! you're awesome.